Aby čerstvé plody déle vydržely

Čerstvé ovoce a zeleninu jen otřeme suchým hadříkem a běžně uskladníme. Důkladným omytím ztratí ovoce i zelenina přirozenou ochranu proti plísním a hnilobě. Plody myjeme až těsně před konzumací a přípravou.

01. 09. 2017 - Michy

Komentáře k tipu Aby čerstvé plody déle vydržely

Celkový počet komentářů: 1
 • Uchovávání načatého citronu 08.09.2017 22:56:01

  Často použiji jen polovinu citronu. Velmi se mi osvědčilo tu druhou polovinu citronu dát do zavařovací sklenice se šroubovacím víčkem, lehce ji uzavřít a dát do chadničky. Takto uskladněný načatý citron vydrží ve velmi dobrém stavu i několik dní.

Celkem záznamů: 1
Přidat příspěvek k tipu Aby čerstvé plody déle vydržely
* Povinné pole

Píšeme jinde

 • Rebarbora - víte, že opravdu zdravá je jen v určitém období?

  Rebarbora - víte, že opravdu zdravá je jen v určitém období?

  Rebarbora (reveň kadeřavá) pochází z Číny a dorůstá výšky okolo dvou metrů. V kuchyni využíváme řapíky jejích listů, které oloupeme a uchováváme nakrájené na centimetrové špalíky. Vždy je konzumujeme jen tepelně upravené. Rebarborové řapíky obsahují pro zdraví přínosnou kyselinu listovou, jablečnou a citronovou.

 • Sekundární neplodnost

  Sekundární neplodnost

  Dlouhodobá a zdánlivě marná snaha o druhé dítě není nijak vzácným či ojedinělým jevem. Máte už jedno dítě, jste rodina, užíváte si ve třech všech svých radostí i starostí, ale po nějaké době se znovu oddáte přetrvávající touze po dalším přírůstku do rodiny.
přidat nový recept